News

पेट घटाउन खाने गर्नुस् केरा

पेट बढेर वा भुँडी लागेर चिन्तामा पर्नु भएको छ भने खानपानमा विशेष ध्यान दिन जरुरी हुन्छ ।यसका साथै व्यायाम र योगले पनि तपाईको बढेको पेटलाई घटाउन निकै सहायत गर्छ । यति खानपान शैली परिवर्तन गर्नुभयो भने तपाईंले केही दिनमै आफ्नो मोटपनामा परिवर्तन अनुभव गर्नु हुन्छ ।

यहाँ हामीले केही खानेकुराहरु उल्लेख गरेका छौं, जुन खानेकुराले तपाईंको पेटको बोसो घटनाएर मोटोपना कम गर्न सहयोग गर्छ ।लसुनको नियमित सेवनले तपाईको पेटलाई घटाउन सहयोग गर्छ ।यस्तै विहान खाली पेटमा ग्रीन टी पिउँदा पनि स्वास्थ्यका लागि निकै लाभ मिल्छ साथै पेटको बोसो घटाउन समेत यसले सहयोग गर्छ ।

नियमित रुपमा केरा, पुदीना, दालचीनी, स्याउ खाँदा तपाइको स्वास्थ्यमा सकारात्मक असर पर्छ । यी खानेकुराले बढेको पेट घटाउन निकै सहयोग गर्छ । तर यसको नियमित रुपमा प्रयोग गर्नु पर्नेछ । यसका साथै ओमेगा थ्रीले भरपुर खानेकुरा जस्तै : तोफु, पालुङ्गो, चिज, ओखर जस्ता खानेकुराले पनि पेट घटाउन सहयोग गर्छ ।

माथि उल्लेखित खानेकुराहरु तपाईंको तौल घटाउनका लागि उपयोगी सिद्ध देखिएका छन् ।यो चिकित्सकीय रुपमै प्रमाणीत भइसकेको कुरा हो । त्यसैले उल्लेखित खानेकुराहरु नियमित सेवन गर्नुभयो भने मोटोपना नियन्त्रणमा सहयोग गर्छ ।

Related Articles

Back to top button
Close