News

कतारमा कोरोना प्रतिबन्ध सम्बधि चौथो चरणको दोस्रो भाग सुरु

१८ नेपालीसहित २०८ को मृत्यु

दोहा- कतारले कोरोना महामारीका कारण लगाइएका प्रतिबन्ध क्रमश: हटाइदै लागेको छ । कतारले यसअघि सेप्टेम्बर १ अर्थात चौथो चरणदेखि सबै प्रतिबन्ध हटाउने तयारी गरेको भए पनि चौथो चरणलाई विभिन्न भागमा विभाजन गरेको थियो ।

चौथो चरणको पहिलो भाग समाप्त भएसंगै मंगलबारदेखि दोस्रो भाग सुरु भएको कतारको विपत व्यवस्थापन समितिले जनाएको छ । पत्रकार सम्मेलन गर्दै समितिले कोरोनाको खोप निर्माण नहुँदासम्म सावधानी अपनाउनुपर्ने जनाएको छ ।

कतारको यातायात तथा सञ्चार मन्त्रालयका अनुसार सार्वजनिक यातायात सेवा ३० प्रतिसत यात्रु क्षमता राखेर सञ्चालनको अनुमति दिइएको छ ।

सार्वजनिक यातायात क्षेत्रका सम्पूर्ण कर्मचारीले कोरोना परीक्षण गर्नु पर्ने, सबै सावधानीका उपायहरू सुनिश्चित भए नभएको अनुगमन गर्न सुपरभाइजरहरू पनि परिचालन गर्न कतारको स्वास्थ्य मन्त्रालयले अनुरोध गरेको छ ।

कतारले चौथो चरणको दोस्रो भागदेखि ३० प्रतिशत सिनेमा हल तथा थियटर खोल्न दिने भएको छ । जसमा १८ वर्षभन्दा मुनिकालाई प्रवेश दिइने छैन । त्यस्तै हेल्थ क्लब, जिम सेन्टर तथा सार्वजनिक स्वीमिङ पुल ३० प्रतिशत खुल्ने जनाएको छ ।

कतारमा अहिलेसम्म संक्रमितको संख्या १ लाख २२ हजार २१४ जना पुगेको छ । उपचारपछि निको हुनेको संख्या १ लाख १९ हजार १४४ जना पुगेको कतारको स्वास्थ्य मन्त्रालयले जनाएको छ ।

अहिलेसम्म कोरोनाका कारण २०८ जनाले मृत्यु भएको छ । जस मध्ये कोरोना सङ्क्रमणबाट १८ जना नेपालीको पनि मृत्यु भएको कतारस्थित नेपाली दूतावासले जनाएको छ । कतारमा सक्रिय संक्रमितको २ हजार ८६२ रहेको मन्त्रालयले जनाएको छ ।

कतारले सुरुवाती दिनदेखि नै संक्रमितको राष्ट्रियतबारे खुलाएको छैन् । कतारमा के कति नेपाली कामदार कोरोनाबाट संक्रमित भन्ने दूतावाससंग पनि तथ्याङक छैन । कोरोनाबाट संक्रमित धेरै नेपालीहरु अहिले निको भएर काममा फर्किसकेका छन् ।

Related Articles

Back to top button
Close