Video

हिमाले मालाको घरमै देखाईन दा’दागि’री ! १५ हजार माग्दै गरेको भिडियो बाहिरियो, भाइरल हुन मालाको प्रयोग गरेको खुलासा (भिडियो सहित)

केही दिन अगाडी पि’डित भनिएकी माला शाह, हिमा श्रेष्ठ र अन्य केही महिलाको साथमा उनीहरु जर्नेल खत्रीको घरसम्म पुगेका थिए । जर्नेलको घर घेराउ गर्न पुगेका माला र हेमासहित ६ जना महिलालाई प्रहरी प’क्राउ गरेर ल’ठ्ठी पनि बर्साएको थियो । नेपाली सेनाका पुर्व जर्नेल हेम खत्रीबाट पि’डित भनिएकी माला शाह र अर्की श्रीमान पि’डित हिमा श्रेष्ठबीच पैसाको कुरालाई लिएर वि’वाद भएको छ ।

उक्त घ’टनापछि हि’रासतमा रहेकी माला शाहलाई मिडियाकर्मी र हिमाले धरौटीमा निकालेका थिए । माला शाहलाई धरौटीमा निकाल्दा हिमालाई दिनु पर्ने रकम बाँकी रहेको भन्दै हिमा मालाको कोठामा पुगेकी छिन् । हिमा श्रेष्ठले माला शाहलाई पुण्य गौतम बिरुद्ध उजुरी दिन भनेको तर मालाले पुण्य बिरुद्ध मु’द्दा दायर नगर्ने भएपछि रि’समा हिमा पैसा पाउँ भनि मालाको घरमा पुगेकी हुन् । मालाको कोठामा पुग्दा हिमा र माला बीच चर्का चर्की नै परेको छ ।

हिजो मात्र पुण्य गौतममाथि हा’तपा’त भएको थियो भने उनी बेहोस पनि भएका थिए । अडियो सार्वजनिक हुने ड’रले पुण्य बेहोस भएको पनि केही मिडियाकर्मीले बताएका छन् । हिमाले मालाको घरमै दा’दागि’री देखाएकी छिन् । १५ हजार माग्दै गरेको भिडियो बाहिरिएको छ । माला शाह र हिमा श्रेष्ठबीच भएको विवाद बिस्तृतमा तलको भिडियोमा हेर्नुस् :

यो पनि पढ्नुस

भगवानका तीन रूप मध्ये विनाशकर्ताका रूपले चिनिने भगवान शिव हिन्दु धर्मका प्रमुख देवताहरू मध्ये एक हुन् । हिन्दु धर्मका विभिन्न सम्प्रदायहरू मध्ये शैव सम्प्रदायका अनुयायीहरू शिवलाई आफ्नो प्रमुख देवता मान्छन् र त्यसै अनुसार उनलाई महादेव, परमेश्वर आदि नामले सम्बोधन गर्दछन् ।

शिवलाई प्रायजसो शिव लिङ्गको रूपमा पनि पुज्ने गरिन्छ । तर, भगवान् शिव जन्मिएका होइनन् प्रकट भएका हुन् भन्ने मान्यता रहिआएको छ, जुन सायदैलाई मात्र थाहा हुन् सक्दछ । पुराणहरूमा भगवान् शिवको उत्पत्ति बारेको केही प्रसंगहरु पाइन्छ । जसलाई आज हामी चर्चा गर्नेछौँ ।

हिन्दु धर्मग्रन्थ विष्णु पुराणका अनुसार, भगवान् ब्रह्मा, भगवान् विष्णुको नाभि अथवा नाइटो कमलबाट उत्पत्ति भएका हुन् भने भगवान् शिव विष्णुको शिरको तेजबाट उत्पन्न भएका हुन् । जसकारण उनी सधैँ योगमुद्रामा रहन्छन् । एक पटक जब भगवान् विष्णु र ब्रह्मा अहंकारमा परेर आफूलाई श्रेष्ठ बताउँदै झगडा गर्न थाले तब बलिरहेको एक खम्बाबाट भगवान् शिव प्रकट भएका थिए ।

एक कथा वर्णन गरिएको पाइन्छ । जस अनुसार ब्रह्मालाई एक बालकको आवश्यकता थियो । जसकारण उनले तपस्या गरे । तब अचानक ब्रह्माको काखमा एक बालक प्रकट भए । जो रुँदै थियो । जब सो बालकलाई ब्रह्माले रुनुको कारण सोधे ।

तब त्यो बालकले आफ्नो नाम नभएका कारण रोएको बताए । त्यसपछि भगवान् ब्रह्माले उक्त बालकको नाम ‘रुद्र’ राखे जसको अर्थ हुन्छ ‘रुनेवाला’ । भगवान् ब्रह्माले सो नाम दिएर पनि शिवजी चुप लागेनन् त्यस पश्चात् ब्रह्माले बालकलाई चुप राख्न ८ नाम भने । रुद्र, शर्व, भाव, उग्र, भीम, पशुपति, ईशान र महादेव । जसलाई पृथ्वीमा लेखिएको मान्यता छ ।

भगवान् शिवले ब्रह्माको पुत्रका रूपमा जन्म लिनुको पछाडि पनि विष्णु पुराणमा एक पौराणिक कथा छ । जसका अनुसार जब धरती, आकाश, पाताल समेत पूरा ब्रह्माण्ड जलमग्न थियो तब ब्रह्मा, विष्णु र शिव बाहेक अरू कोही पनि देव या प्राणी थिएनन् । तब केवल विष्णु मात्र जलको सतहमा आफ्नो शेषनागमा बसेका हुन्थे । तब उनको नाइटोबाट कमलको डाठमा भगवान् ब्रह्मा प्रकट भए । ब्रह्मा–विष्णु जब सृष्टिको सम्बन्धमा कुरा गरिरहेका थिए तब शिव प्रकट भए ।

तर, ब्रह्माले उनलाई चिन्न अस्वीकार गरे। तब विष्णुले ब्रह्मालाई दिव्य दृष्टि दिएर शिवबारे याद दिलाए । त्यस पश्चात् भगवान् ब्रह्माले आफ्नो गल्ती महसुस गर्दै भगवान् शिवसँग क्षमा माग्न थाले र शिवसँग पुत्रको रूपमा जन्म लिने आशीर्वाद माग्न थाले ।

जब भगवान् ब्रह्माले सृष्टिको रचना आरम्भ गर्न थाले तब उनलाई एक बच्चाको आवश्यक पर्‍यो तब उनले भगवान् शिवले दिएको आशीर्वाद सम्झिए । त्यसपछि ब्रह्माले तपस्याको माध्यमबाट बालक शिवलाई बच्चाको रूपमा आफ्नो काखमा पाए ।

Related Articles

Back to top button
Close